niedziela, 19 maja 2013

The End...

Nasz ponadmiesięczny festiwal dobiegł końca, a nawet dwóch końców!Pierwszym, poznańskim zwieńczeniem był koncert DJ WIKI i duetu QLHEAD + LUCHOWSKI w klubokawiarni Meskalina.
73-letnia didżejka z taką mocą rozpoczęła wieczór, że parkiet (stworzony w klubie słynącym z koncertów tylko na ten wieczór) zapełnił się po brzegi osobami w rozmaitym wieku!
Po godzinnym solo w wykonaniu gwiazdy wieczoru, do występu dołączyli Qlhead i Luchowski. Eksperyment, którym było spotkanie na scenie artystów różnych generacji wyszedł bardzo ciekawie i tylko szkoda, że trwał tak krótko. WSZYSCY chcieli więcej!Wielkopolskim zakończeniem festiwalu był rodzinny piknik i gra miejska w Stęszewie, przygotowana przez nieformalny kolektyw artystyczny „Performeria Warszawy”.
Było to ostatnie wydarzenie projektu „O czym nie można mówić, o tym należy milczeć”, spotkanie „ludzi stolicy” z lokalną społecznością. Spotkanie niezwykłe, pełne energii i zapału do twórczej pracy. Gra okazała się istnym hitem, co udowadnia, że dzięki naszej wyobraźni włoskie orzechy stają się smoczymi jajami, a balony z wodą – bombami, pokonującymi mur.
Ponadto mieliśmy możliwość promowania lokalnej twórczości: rzemiosła artystycznego, wikliniarstwa, malarstwa czy śpiewu i poznania nieprzeciętnych artystów. Okazało się, że stęszewiacy, których jest około pięciu tysięcy, wcale nie wypadają blado przy przedstawicielach ponad półtoramilionowego miasta. Łączenie wielu aktywności artystycznych przyczyniło się do wytworzenia naturalnego dialogu zarówno międzymiastowego, jak i międzypokoleniowego.
 
Fotorelacja z całego stęszewskiego dnia (jak i innych wydarzeń NSK)
już niebawem na naszym fanpage’u.

 

 

Festiwal już się zakończył, a teraz nadszedł czas podsumowań!


W tym momencie chcielibyśmy jeszcze raz podziękować zaangażowanym w
IV edycję Nowej Siły Kuratorskiej, a w szczególności:

Wszystkim Gościom,
którzy tak licznie zaszczycali nas swoją obecnością,

Artystom, Wykładowcom, Warsztatowiczom,
i Pomocnikom poszczególnych projektów,

Instytucjom z którymi mieliśmy okazję współpracować
oraz tym, które wspierały nas finansowo,a przede wszystkim prof. Dobrochnie Ratajczakowej
i dr Agacie Siwiak,
bez których nie powstałaby specjalizacja i cały festiwal!Brak komentarzy: