poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Czas nowalijek

Jest koniec kwietnia, piękna pogoda, słońce, pootwierane okna, coraz więcej perspektyw i punktów widzenia. Na dworze jest dłużej jasno, przyroda pachnie intensywnie i soczyście. Można powiedzieć, że wszystko rośnie w siłę. A przecież to dopiero początek. W środku tego zapierającego dech w piersiach krajobrazu, zaczyna coraz szybciej oddychać – z niecierpliwej ekscytacji na myśl o odsłanianiu swoich kolejnych powabnych części – nasza festiwalowa sadzonka.
Tak, Nowa Siła Kuratorska to dorodna i smakowicie prezentująca się nowalijka.
Uprawą tego wieloletniego organizmu co roku zajmują się inni ogrodnicy – studenci poznańskiej wiedzy o teatrze. Posiłkujemy się metodą płodozmianu: regularnie dosiewamy do festiwalowego gruntu nowych artystów, którzy zakwitają i wydają piękne owoce – każdy w odpowiednim czasie. Cały czas uczymy się zasad fortunnego zestawiania ze sobą organizmów, tak jeśli chodzi o wspólną pracę, jak i o nawiązywanie porozumienia z wykonawcami zaproszonymi do współdziałania.
Za nami pierwszy pokaz tegorocznej edycji. Lody zostały przełamane. Kwietniowy projekt Pameli Rozemberg, O Kapitanie, mój Kapitanie pod tym względem okazał się skutecznym lodołamaczem, dzielnym przebiśniegiem. Droga wolna, teraz naprawdę przyszła wiosna! Rozpędzamy się – czas na projekt Komunikacja, któremu przewodzą Wioleta Kuc, Weronika Urban i Emilia Witosławska. To będzie smakowity kąsek dla wszystkich ceniących sobie działania w przestrzeni miejskiej. Niech pęd codzienności rozwinie się w popęd artystyczny.
Odżywiajcie się zdrowo i z przyjemnością!
Szczegóły już wkrótce.

Brak komentarzy: