piątek, 29 kwietnia 2016

Projekt WARLIKOWSKI POZNAŃSKI już niedługo, bo 9 maja 2016 w Teatrze Nowym!WARLIKOWSKI POZNAŃSKI to próba krytycznej analizy wczesnych dzieł Krzysztofa Warlikowskiego wyreżyserowanych w Teatrze Nowym w Poznaniu - "Trucizny teatru" (1993), "Roberto Zucco" (1995) i "Zimowej opowieści" (1997). Bez znajomości poznańskich spektakli niemożliwy jest całościowy ogląd twórczości artysty. Projekt ma pozwolić na jej zreinterpretowanie, a co za tym idzie, wzbogacenie i dopełnienie stanu wiedzy o teatrze Warlikowskiego i o teatrze współczesnym w ogóle.

Teatr Nowy w Poznaniu - Trzecia Scena
9 maja, godz. 17:30

W ramach projektu odbędzie się: 
•  wystawa teatraliów - zdjęcia Stefan Okołowicz, szkice Małgorzata Szczęśniak, 
premiera katalogu "Warlikowski Poznański" (teksty: prof. Dobrochna Ratajczakowa, prof. Ewa Guderian-Czaplińska, dr Tomasz Kowalski; foto: Stefan Okołowicz, szkice: Małgorzata Szczęśniak),
projekcja "Zimowej opowieści",
panel dyskusyjny - prof. Ewa Guderian-Czaplińska, dr Tomasz Kowalski oraz dr Piotr Gruszczyński.kuratorzy: Izabela Bielewicz, Sara Kruszona, Maciej Hanusek – studenci wiedzy o teatrze UAM w Poznaniu: specjalizacja "Interdyscyplinarne projekty kuratorskie" oraz "Teatr wspólnot lokalnych"

Izabela Bielewicz – stażystka w TR Warszawa i Teatrze Nowym w Poznaniu. Odbyła wolontariat w Nowym Teatrze w Warszawie, Teatrze Polskim w Poznaniu oraz na Malta Festivalu. Obecnie wolontariuszka w Instytucie Teatralnym w Warszawie oraz w Teatrze Nowym w Poznaniu.

Sara Kruszona – uczestniczka projektu naukowego Laboratorium Teatralne (UAM). Reżyseruje etiudę teatralną w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki. Wolontariuszka Teatru Animacji. Ukończyła Szkołę Krytyki Teatralnej portalu Teatralny.pl. Interesuje się fotografią, szczególnie teatralną. 

Maciej Hanusekanimator teatralny w I LO Fundacji EKOS w Swarzędzu. Stażysta, praktykant, wolontariusz – Teatr Animacji w Poznaniu. Uczestnik projektu naukowego Laboratorium Teatralne. Ukończył Szkołę Krytyki Teatralnej portalu Teatralny.pl. Recenzent – ProArte.net.pl.

Brak komentarzy: