czwartek, 5 maja 2016

Projekt CHARAKTERYzacje


Charakteryzacja jest rzemiosłem wymagającym od podejmujących się jej poświęcenia wielu lat na kształcenie się i doskonalenie umiejętności. Jest także formą sztuki, w której zdolności manualne idą w parze z kreatywnością i ideą. Charakteryzatorzy bywają malarzami, konstruktorami i wizjonerami, wykorzystującymi twarz i ciało jako płótno do tworzenia. Jednak często efekty ich pracy widać z niewymiernej perspektywy. W projekcie przybliżamy pracę charakteryzatorów na tyle, aby obronić tezę, że charakteryzacja jest autonomiczną sztuką.

9-11 maja: Teatr Polski w Poznaniu - warsztaty charakteryzacji 
12 maja: Studio Aktorskie STA - wernisaż fotografii pt. "Charaktery"

W ramach projektu odbędą się:
• warsztaty charakteryzacji - prowadząca: Magdalena Chrzuszcz,
• wernisaż fotografii pt. "Charaktery".

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. 
Obowiązują zapisy mejlowe: festiwalnsk@gmail.com


kuratorki: Amanda Samocka, Gosia Rakowska, Sara Piechaczyk – studentki wiedzy o teatrze UAM w Poznaniu: specjalizacja "Interdyscyplinarne projekty kuratorskie" oraz "Teatr wspólnot lokalnych"


Amanda Samocka– urodziła i wychowywała się w Kołobrzegu, gdzie od jedenastego roku życia uczyła się różnych technik tańca. Uczestniczka wielu warsztatów tanecznych, a także teatralnych. Wielokrotnie współpracowała z Ayka Make Up Studio oraz SASNN Photo.

Gosia Rakowska– uczestniczyła w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów Teatru Nowego i Teatru Animacji w Poznaniu - ich efekty były prezentowane na deskach wyżej wymienionych teatrów. Na co dzień organizuje eventy artystyczne dla dzieci i młodzieży.

Sara Piechaczyk– z amatorskimi grupami teatralnymi występowała na deskach Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, a także Teatru Polskiego i Teatru Nowego w Poznaniu

Brak komentarzy: