poniedziałek, 16 maja 2016

PROJEKT: DROGA start: 20 maja godzina 17:00!


To pomysł na zbadanie motywu drogi poprzez dwa różne media: teatr i film. W ramach projektu odbędzie się wykład pt. „Teatry w podróży” prof. Krzysztofa Kurka, czytanie performatywne scenariusza na podstawie powieści Armina Müllera „Lalkarz König i ja. Powrót na Dolny Śląsk” w reżyserii Luby Zarembińskiej oraz projekcja trzech filmów drogi.
Wszystkie wydarzenia odbędą na Stacji Szamocin. Jest to miejsce, którego twórcy od początku zajmują się tematem kresów zachodnich oraz przenikania się kultur. Motyw podróży, zarówno wewnętrznej bohatera, jak i w przestrzeni chętnie podejmuje kinematografia. Projekt: Droga wykorzystuje to medium do pokazania trzech historii – amerykańskich, greckich i meksykańskich, które łączy tematyka drogi.20 maja, piątek, godzina 17:00
  •  Wykład prof. Krzysztofa Kurka.
  • Czytanie performatywne fragmentów powieści "Lalkarz König i ja. Powrót na Dolny Śląsk" Armina Müllera w reżyserii Luby Zarembińskiej.

21 maja, sobota, godzina 16:00
  • Pokazy filmów drogi: "Mała Miss", "Kret", "Pejzaż we mgle" poprzedzone wprowadzeniem studentów filmoznawstwa: Karoliny Dzieniszewskiej, Piotra Szczyszyka i Adama Courta.
  • Ognisko. 
Więcej info: https://www.facebook.com/events/526734644181303/ kuratorki: Iga Jagodzińska, Ula Karandyszewska – studentki wiedzy o teatrze UAM w Poznaniu: specjalizacja "Interdyscyplinarne projekty kuratorskie" oraz "Teatr wspólnot lokalnych"

Iga Jagodzińska – wychowanka i członkini Społecznego Stowarzyszenia Edukacyjno-Teatralnego "Stacja Szamocin". Uczestniczka międzynarodowych projektów artystycznych, m.in.: "Muna Lubberstedt" teatru Das Letzte Kleinod oraz festiwali, m.in.: "Das Dustere and das Heitere", "Il Teatro Dei Luoghi Fest" tworzonego przez Teatro Koreja we Włoszech. Współpracowała z Teatrem Animacji i Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.


Ula Karandyszewska – basistka, animatorka teatralna. Debiutowała w zespole Ulica Zdrojowa w Połczynie-Zdroju, skąd pochodzi. Współpracowała m.in. z Jackiem Barzyckim, wokalistą zespołu Gdzie Cikwiaty, z zespołem folk-rockowym Rzepczyno, studenckim Teatrem Granda, Teatrem Pivetta w Słupsku, Studiem Artystycznym im. Ziembińskich w Koszalinie. 

Brak komentarzy: