wtorek, 9 czerwca 2015

Spragnieni doświadczeń? Jest Was więcej

Już 13 czerwca o godzinie 10.00 w Kościańskim Ośrodku Kultury ruszą jednodniowe warsztaty języka migowego. Projekt NieNasycenie, czyli czwarte wydarzenie tegorocznej Nowej Siły Kuratorskiej, proponuje komunikację w rzadko spotykanym wymiarze – poprzez miganie piosenki.
Niemożliwe? Możliwe!
W opisie projektu można wyczytać, że chcą „ukazać potencjał człowieka, który przekracza własne bariery, ale i jego możliwości aktywnego tworzenia kultury. Niepełnosprawność nie równa się wykluczeniu, a odmienność nie jest ograniczeniem. Wspólne warsztaty języka migowego mają pozwolić na zrobienie pierwszego kroku ku polepszeniu komunikacji oraz pracy przeciw izolacji społecznej – chcemy połączyć z pozoru odmiennych uczestników, a także ukazać język migowy jako wyjątkową formę ekspresji artystycznej”. Brzmi zachęcająco, prawda?
Polski Język Migowy nie jest wprost tłumaczonym językiem polskim na konkretne znaki. Co ciekawe, ten sposób komunikacji nie jest on uniwersalny dla każdego narodu, choć konkretne odmiany na obszarze Europy wykazują cechy wspólne. Co więcej, kultura Głuchych (a nie: głuchoniemych – ci ludzie mają swój język!), jest rzeczywiście bytem osobnym, autonomicznym i warto się z nią zaznajomić. Stąd nasze zaproszenie kierowane do ludzi NieNasyconych!

UWAGA!!!
Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o zapisy e-mailowe, pod adresem festiwalnsk@gmail.pl lub pod numerem telefonu: 601 934 346.
Zapraszamy!


Brak komentarzy: