poniedziałek, 30 marca 2015

WESOŁKOWIE - opis projektu

Projekt WESOŁKOWIE


Wydarzenie:
Pokaz finałowy warsztatów nowocyrkowych - 4 lipca, Stacja Szamocin

Kuratorki: Natalia Gorzelańczyk, Aleksandra Małecka, Marta Paczka


Wesołkowie pojawili się w Polsce w XIV wieku. Łączyli się w grupy i przemierzając miasta zabawiali zebraną publiczność przedstawieniami z elementami cyrkowymi. Wychodząc od tej tradycji, przeobrażonej przez wieki w formułę Nowego Cyrku, chcemy zderzyć ją z teatrem lalek, jak i współczesną formą myślenia o tej dziedzinie sztuki, aby uzyskać nową i niepowtarzalną jakość.
Projekt Wesołkowie zakłada partnerską współpracę z podopiecznymi Domu Dziecka w Szamocinie, a także innymi małymi mieszkańcami tegoż miasteczka, jako pełnoprawnymi artystami w projekcie, który da szansę na integrację społeczności i twórcze spędzenie czasu.

Przez lata Luba Zarembińska, założycielka i animatorka Stacji Szamocin, wypracowała autorską formę teatru lalkowego zaangażowanego społecznie. Pragniemy ją zestawić z koncepcją Nowego Cyrku reprezentowaną przez Jacka Timingeriu – młodego reżysera, absolwenta Wrocławskiego Wydziału Lalkarskiego. 

W ramach projektu odbędą się trzydniowe warsztaty nowocyrkowe dla dzieci i młodzieży z Szamocina. Warsztaty zakończone będą pokazem finałowym.

Brak komentarzy: