poniedziałek, 11 maja 2015

To nie koniec naszej komunikacji!

Bywalcy przestrzeni Nowej Siły Kuratorskiej! Projekt Komunikacja niemal już za nami – dziś ostatni dzień. Już teraz można powiedzieć, że akcje zaplanowane przez kuratorki wydarzenia – Wiolę Kuc, Emilię Witosławską i Weronikę Urban – odkrył dość ciekawe zjawisko. Otóż na ogół ludzie boją się interakcji, przeważnie przesuwający się za oknem znajomy widok jest o wiele bardziej pożądany niż jakiekolwiek „przeszkadzajki”. Studenci wiedzy o teatrze jednak nie spoczną. To cenna lekcja, która pokazała, że działania w przestrzeni miejskiej dla poznaniaka są przezroczyste – i to właśnie jest pole do popisu dla kolejnych (może także przyszłorocznych?) działań NSK.
Gratulujemy koleżankom i ich artystom oryginalnego pomysłu oraz efektywnego działania, którzy z podziwu godną konsekwencją przeciwstawiali się nudzie wypełniającej wnętrza codziennych (i conocnych) środków komunikacji. Ci, którzy zdążyli wiedzą, co działo się za amkniętymi drzwiami (tramwaju).
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy też na profil NSK na facebooku, gdzie znajdziecie zdjęcia i filmy z akcji. Szukajcie na nich siebie!
https://www.facebook.com/NSKfest?fref=ts

Jako się rzekło, to jednak nie koniec prób nawiązania połączenia z Wami! Komunikacja to nie tylko tytuł projektu, ale także idiom, hasło patronackie całego festiwalu. Nadajemy dalej, spodziewajcie się kolejnych komunikatów – i to nie tylko na blogu!

Brak komentarzy: